Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ferrari: 'Aynı heyecanı başka serilerde yaşamaya hazırız'

YazarMesaj
cℓยקค๔яєรร
< - - - Genç Arşiv Admin - - - >
< -  -  -   Genç Arşiv Admin   -  -  - >
cℓยקค๔яєรร

Yengeç At
Rep Puanı : 717
Doğum tarihi : 29/06/90
Lakap : CLupAdR3Ss
İş/Hobiler : MoToR SpoRLaRı

Ferrari: 'Aynı heyecanı başka serilerde yaşamaya hazırız' Empty
MesajKonu: Ferrari: ''Aynı heyecanı başka serilerde yaşamaya hazırız''   Ferrari: 'Aynı heyecanı başka serilerde yaşamaya hazırız' Icon_minitimePerş. Mayıs 14, 2009 5:11 pm

Ferrari Başkanı Luca di Montezemolo, Formula 1'den çekilmeleri halinde, diğer serilerde de aynı heyecan ve tutkuyu bulabileceklerine inandığını söyledi.

Formula 1 ile özdeşleşen ve F1 şampiyonasının başladığı 1950'den bu yana şampiyonaya katılan tek takım olan Ferrari, FIA'nın 2010'dan itibaren hayata geçirmeyi planladığı bütçe sınırlaması kuralını değiştirmediği takdirde F1'den çekileceğini duyurmuştu. Dün Renault da, FIA'nın geri adım atmaması halinde durumunu gözden geçireceği uyarısında bulunmuştu.

Montezemolo, takımın binlerce taraftarından destek mesajları aldığını belirterek, F1'den ayrılmaları halined, aynı coşku ve heyecanla başka herhangi bir seride yarışmaya devam edeceklerini vurguladı.

Montezemolo, "İnternet sitemize son saatlerde, dünyanın dört bir yanından gönderilen destek mesajlarına teker teker şahsen teşekkür etmek istiyorum. Dünyanın her yerinden taraftarlarımızdan destek almamız önemli. Onlar bu motivasyonumuzu paylaşıyorlar ve bizim de böyle bir karar almamazı sağlıyorlar" dedi.

Ferrari Başkanı, "Son 60 yıllık tarihimizde, bir parçası olduğumuz ve zaferler açısından tüm rekorları kırdığımız şampiyonadan ayrılmak zorunda kalırsak, bunun nedeni köklü ve sarsılmaz değerlerimizin özünü değiştirmek istemeleridir" ifadelerini kullandı.

Sonuç olarak Ferrari'nin F1'den çekilmesi durumunda, "dünyanın her köşesinde İtalyan ekibini takip eden milyonlarca taraftarının heyecan ve coşkusunu" başka şekilde yaşamaya devam edeceklerini belirten Montezemolo, "Yarışma, Ferrari'nin genlerinin bir parçasıdır. Bu hiçbir zaman değişmeyecektir" dedi.

Ferrari pilotu Felipe Massa da, bütçe kısıtlamasından dolayı ortaya çıkacak iki gruplu bir serinin "saçmalık" olduğunu ifade etti.
Brezilyalı sürücü, "Formula 1'de, Ferrari'de bir yarış pilotu olmak bir rüyadır. Benim bu rüyam gerçek oldu. Çocukken Ferrari demek benim için yarış demekti. Bu yüzden Scuderia Formula 1'den ayrılmış olsa bile, kesinlikle, pistte Kırmızı olmaktan gurur duyacağı başka mücadelelerde yer alacaktır" diye konuştu.
http://Www.GencArsiv.Net.Tc

Ferrari: 'Aynı heyecanı başka serilerde yaşamaya hazırız'
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İzmir’de kupa heyecanı
» Ferrari'den 2010'da ayrılma tehdidi
» Ferrari çiftinden başkanlarına tam destek
» Jordan: 'Ferrari'nin tehdidi sürpriz değil'