Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ferrari çiftinden başkanlarına tam destek

YazarMesaj
cℓยקค๔яєรร
< - - - Genç Arşiv Admin - - - >
< -  -  -   Genç Arşiv Admin   -  -  - >
cℓยקค๔яєรร

Yengeç At
Rep Puanı : 717
Doğum tarihi : 29/06/90
Lakap : CLupAdR3Ss
İş/Hobiler : MoToR SpoRLaRı

Ferrari çiftinden başkanlarına tam destek Empty
MesajKonu: Ferrari çiftinden başkanlarına tam destek   Ferrari çiftinden başkanlarına tam destek Icon_minitimePerş. Mayıs 14, 2009 5:12 pm

Ferrari sürücüleri, bütçe kısıtlaması konusnuda yaşanan tartışmada başkanları Luca di Montezemolo'nun Formula 1'den ayrılma tehdidine tam destek verdi.

Her ikisinin sözleşmesi 2010'da sona erecek olan Felipe Massa ve Kimi Raikkonen, takımların farklı kurallara göre yarışacağı bir serinin mümkün görünmediğini ifade etti.

Massa, "Formula 1'de, Ferrari'de bir yarış pilotu olmak bir rüyadır. Benim bu rüyam gerçek oldu. Çocukken Ferrari demek benim için yarış demekti. Bu yüzden Scuderia Formula 1'den ayrılmış olsa bile, kesinlikle, pistte Kırmızı olmaktan gurur duyacağı başka mücadelelerde yer alacaktır" diye konuştu.

Raikkonen ise, FIA'nın önerdiği kuralların F1'i mahvedeceğini söyledi. Fin sürücü, "Bu kurallar gerçekten uygulanırsa, çok kötü olur. Ferrari gibi bir şirketin başka bir yerde yarışmayı düşünmesini anlayabiliyorum" dedi.

Bu arada eski Ferrari pilotu Rubens Barrichello Barselona'da birkaç gün önce ilginç açıklamalarda bulundu. Brezilyalı sürücü Brawn GP ile İtalyan ekibinde 2005'e kadar geçen altı yılını kıyasladı.

36 yaşındaki Barrichello, "Ferrari'de müthiş bir baskı vardı. Orada bulunmaktan zevk aldım fakat bazen çok fazla baskı altında kalıyordum" dedi.
http://Www.GencArsiv.Net.Tc

Ferrari çiftinden başkanlarına tam destek
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ferrari'den 2010'da ayrılma tehdidi
» Jordan: 'Ferrari'nin tehdidi sürpriz değil'
» Ferrari: 'Aynı heyecanı başka serilerde yaşamaya hazırız'